Mânăstirea Slobozia - Sfinții Voievozi
Site-ul oficial Manastirea Sfintii Voievozi, din Protopopiatul Slobozia al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor.

Mănăstirea Libertatea din Călărași. Sfânta Liturghie cu toți stareții EparhieiNoutati
18-06-2019 14:52

Luni, 17 iunie 2019, în ziua Sfintei Treimi, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop VINCENȚIU, la  Mănăstirea Libertatea din Călărași s-au adunat toți stareții Eparhiei și preacucernicul părinte Protopop de Călărași, Ramon Eugen Ilie,.

Sub protia preacuviosului părinte Arhimandrit Rafail, vicar eparhial, stareții, protopopul de Călărași și doi diaconiu, au săvârși Sfânta Liturghie cu ocazia hramului mănăstirii.

Preacuviosul părinte stareț Arhimandritul Rafail a ținut cuvânt de învățătură la pericopa evanghelică, aducând folos duhovnicesc credincioșilor prezenți.