Părintele Vicar, Arhimadritul Rafail a fost decorat la sfințirea Bisericii din Moisei Centru

          Duminică, 22 august 2021, la o săptămână după marele praznic al Adormirii Maicii Domnului, sărbătorit la Mănăstirea Moisei, Preasfințitul Părinte Iustin, Episcopul Maramureșului și Sătmarului a revenit în localitatea Moisei pentru a sfinți lucrările realizate la Biserica din Centru cu hramul „Sfânta Cuvioasă Paraschiva”.

          După Sfânta Liturghie Arhierească, Preasfințitul Părinte Iustin, Episcopul Maramureșului și Sătmarului a răsplătit pe Părintele Vicar, Arhimadritul Rafail, acordându-i Ordinul Omagial „Crucea Nicolae Gherman” pentru implicarea în comunitatea parohială din Moisei.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...