Stareții și starețele Episcopiei Sloboziei și Călărașilor prezenți la Simpozionul internațional organizat online

      În perioada 24 – 26 mai 2021, stareții și starețele Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au fost prezenți la Simpozionul internațional intitulat „Forme de organizare a monahismului ortodox: tradiție bimilenară și provocări contemporane” prin intermediul platformei zoom, într-o sală multimedia amenajată in cadrul Centrului Eparhial.

      În aceeași măsură, în Sala „Iustin Patriarhul” a Centrului pentru formare continuă „Dumitru Stăniloae” din Capitală a debutat luni, 24 mai 2021, Simpozionul internațional intitulat „Forme de organizare și funcționare a monahismului ortodox: tradiție bimilenară și provocări contemporane”, care s-a desfășurat în mediul online. În cadrul acestor întâlniri, participanții au susținut prelegeri care au avut ca tematică organizarea vieții monahale în primul mileniu creștin și aplicabilitatea actuală a prevederilor existente în acea perioadă.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...