Înainte-prăznuirea Bunei Vestiri la Mănăstirea Slobozia

      Miercuri, 24 martie 2021, la Mănăstirea Sfinții Voievozi din Slobozia au slujit sub protia preacuviosului părinte stareț Arhimandritul Rafail, vicar eparhial, ostenitorii sfintei mănăstiri și consilieri de la Centrul Eparhial, care s-au unit în rugăciune, săvârșind Taina Sfântului Maslu.

      La săvârșirea sfintei taine a participat și Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu care a ținut cuvânt de învățătură credincioșilor prezenți despre popasul duhovnicesc al acestei seri și despre însemnătatea Postului Paștelui, care trebuie să fie ziditor de suflete, iar prin Taina Sfântului Maslu vindecător de trupuri.

       Preacuviosul părinte stareț, Arhimandritul Rafail, vicar eparhial, a mulțumit Preasfinției Sale pentru frumosul și bogatul cuvânt de învățătură adresat poporului drept credincios prezent la slujba de priveghere.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...