Preasfințitul Vincențiu a sfințit trei clopote noi ale mănăstirii Sfinții Voievozi din Slobozia

Miercuri, 25 noiembrie 2020, după cele două ședințe desfășurate online, în orașul reședință Episcopală au venit trei odoare de mare preț, ce vor rămâne la Mănăstirea Sfinții Voievozi din Slobozia pentru chemarea credincioșilor la sfintele slujbe.

În fața Mănăstirii, Preasfinția Sa, având alături ostenitorii Mănăstirii Sfinții Voievozi și pe preacuviosul părinte Arhimadrit Rafail, stareț și vicar eparhial, numeroși consilieri eparhiali, a săvârșit slujba de sfințire a celor trei clopote, executate în Austria, la firma Grassmayr, urmând să fie montate în clopotnița mănăstirii.

La acest eveniment restrâns au participat și reprezentanți ai autorităților centrale și municipale, respectându-se toate regulile de carantinare impuse de C.J.S.U. Ialomița. 

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...