Pregătiri de toamnă la Mănăstirea Hagieni din județul Ialomița

Vineri, 2 octombrie 2020, la Mănăstirea Hagieni din județul Ialomița, cu ajutorul preacucernicului părinte Marian Pătărlăgeanu, Protopop de Fetești și implicarea preoților parohi din localitățile Mihail Kogălniceanu, Giurgeni, Platonești, Lăcusteni și Luciu, s-a realizat sub coordonarea preacuviosului părinte Arhimandrit Rafail, vicar eparhial și starețul Mănăstirii Hagieni, o frumoasă campanie de pregătire de toamnă.


Prin dragostea credincioșilor, această campanie s-a materializat printr-o curățenie elaborată a împrejurimilor mănăstirii, s-au tăiat și stivuit lemne pentru iarnă.


Prin grija preacuviosului părinte Arhimandrit Rafail, vicar eparhial și starețul Mănăstirii Hagieni, ziua de lucru s-a încheiat cu o agapă creștină meritată și felicitată de părintele stareț care a și mulțumit tuturor celor care au ajutat mănăstirea.


Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...