Hramul Mănăstirii Hagieni din județul Ialomița

În ziua de vineri, 6 decembrie 2019, când Biserica Ortodoxă prăznuiește pe Sfântul Ierarh Nicolae, preacuviosul părinte Arhimandrit Rafail, vicar eparhial, a săvârșit Sfânta Liturghie la Mănăstirea Hagieni, înconjurat de preacucernicii părinți Arhidiaconul Nicușor Florinel Obretin, diaconul Andrei Cornel Petre, preacucernicul părinte Marian Pătărlăgeanu, Protopop de Fetești, preoți din apropierea teritorială a mănăstirii și preacuvioși părinți, în prezența a multor credincioși.

Preacuviosul părinte Arhimandrit Rafail a împărtășit toți credincioșii care au primit dezlegare de la duhovnic, copii, tineri și maturi.

La momentul predicii, Preacuviosul părinte Arhimandrit Rafail a vorbit celor prezenți despre viața, activitatea și minunile Sfântului Ierarh Nicolae.

 

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...