Hramul Mănăstirii Frățilești – Sudiți

Numeroși credincioși au fost prezenți Sâmbătă, 27 iulie 2019, la Mănăstirea Frățilești-Sudiți, care și-a sărbătorit hramul „Sfântul Mare Mucenic Pantelimon”. 

Cu prilejul hramului, Sfânta Liturghie a fost oficiată de un sobor de stareți ai mănăstirilor din împrejurimile obștii monahale, sub protia preacuviosului părinte Cleopa, slujitor la Catedrala Episcopală din Slobozia.

În cuvântul de învățătură, preacuviosul părinte Protosinghel Lucian, starețul Mănăstirii Coslogeni a vorbit celor prezenți despre viața și activitatea Sfântului Mare Mucenic Pantelimon și a transmis binecuvântările Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, care îi poartă pururea în rugăciunile Sale.

Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...