Sfântul Maslu la Mănăstirea Hagieni

În ziua de 18 aprilie 2019, a avut loc săvârșirea Tainei Sfântului Maslu la Mănăstirea Hagieni, din Protopopiatul Fetești, de către Preacuvioșii preoți din obștea mănăstirii, alături de Preacucernicii preoți din Cercul Pastoral Misionar Țăndărei, sub protia Preacuviosului ieromonah Gabriel Botezatu, starețul acestei mănăstiri.

Alături de preoții slujitori au fost prezenți o mulțime de credincioși, dornici să primească tămăduire sufletească și trupească prin rugăciunile sfințiților slujitori.

A consemnat preot Alecu Vasile, responsabil Cerc Pastoral Țăndărei.


Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...