Întrunire de lucru a stareților și a starețelor din cuprinsul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Miercuri, 10 aprilie 2019, stareții și starețele din Episcopia Sloboziei și Călărașilor s-au întâlnit la Mănăstirea „Sfinții Voievozi” din Slobozia, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor.

Preacuviosul părinte Arhimandrit Rafail Mîț, Vicar Eparhial și Exarh suplinitor al Mănăstirilor și schiturilor din Eparhie a prezidat întâlnirea  alături fiind părintele Consilier Canonico-Juridic Gavrilă Cristi, părintele Consilier Economic Cristian-Ștefan și doamna jurist Gabriela Agripina Costea.

Fiecare dintre stareții, egumenii și starețele care au participat la întâlnire au prezentat situația titlurilor de proprietate pentru terenurile bisericilor și clădirilor aferente Mănăstirilor și Schiturilor din Eparhie.

Preacucernicul Părinte Consilier Economic Munteanu Cristian-Ștefan a reamintit părinților stareți și starețelor Mănăstirilor și schiturilor despre starea paratrăsnetelor, a instalaților electrice la biserică, chilii și anexele aferente și despre completarea dosarelor personale ale viețuitorilor și viețuitoarelor, acolo unde este cazul.


Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...