A patra zi a Canonului Sfântului Andrei Criteanul la Mănăstirea Slobozia

Joi, 14 martie 2019, a patra zi a Postului Mare a fost săvârșită, la Mănăstirea „Sfinții Voievozi” din Slobozia, de către preacuviosul părinte Arhimandrit Rafail, starețul mănăstirii și vicar eparhial, slujba Canonului Sfântului Andrei Criteanul.

Răspunsurile liturgice au fost oferite de corul mănăstirii.

În cuvântul de învățătură, părintele stareț a vorbit despre a vorbit credincioșilor despre bogăția și frumusețea Canonului Sfântului Andrei Criteanul, îndemnându-i pe credincioși să se spovedească și dacă vor primi dezlegare de la duhovnic să se împărtășească cu Trupul și Sângele Mântuitorului, astfel devenind trupuri și suflete curate.


Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...