A treia zi a Canonului Sfântului Andrei Criteanul. Mănăstirea Slobozia

Miercuri, 13 martie 2019, a treia zi a Postului Mare a fost săvârșită, la Mănăstirea „Sfinții Voievozi” din Slobozia, de către preacuviosul părinte Arhimandrit Rafail, starețul mănăstirii și vicar eparhial, slujba Canonului Sfântului Andrei Criteanul.

Răspunsurile liturgice au fost oferite de corul mănăstirii.

În cuvântul de învățătură, părintele stareț a vorbit despre semnificaţia slujbei din această seară, a îndemnat credincioşii la pocăinţă, care trebuie înţeleasă ca o transformare în lumina Învierii Domnului, spre care ne îndreptăm în această călătorie spirituală a Postului.


Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...