Arhimandritul Rafail a slujit la Mănăstirea Slobozia

Duminică, 28 octombrie 2018, sub protia preacuviosului părinte stareț Arhimandritul Rafail Mîț, vicar eparhial și stareț s-a săvârșit Sfânta Liturghie în biserica Mănăstirii „Sfinții Voievozi” din Slobozia.

Preacuviosul părinte stareț a slujit alături de preacuvioșii părinți ai mănăstirii, împreună rugători fiind numeroși credincioși și pelerini.

Preacuviosul părinte stareț a vorbit despre vindecarea femeii, care de 12 ani avea o suferință foarte mare, doar prin atingerea de haina Mântuitorului și despre învierea fiicei lui Iair, despre puterea credinței în Mântuitorul Iisus Hristos, Doctorul sufletelor și trupurilor noastre.


Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...