La Mănăstirea Slobozia. A doua zi a Canonului Sfântului Andrei Criteanul

Marți, 20februarie 2018, a doua zi a PostuluiMare, slujba Canonului Sfântului Andrei Criteanul a fost săvârşită, la Mănăstirea„Sfinții Voievozi” din Slobozia, de către preacuviosul părinte Arhimandrit Rafail,starețul mănăstirii și vicar eparhial.

Răspunsurileliturgice au fost oferite de corul mănăstirii.

În cuvântul deînvăţătură, părintele stareț i-a îndemnat pe credincioşi să unească postul curugăciunea şi faptele bune, să folosească această călătorie a nevoinţelorspirituale pentru cercetare lăuntrică şi mărturisirea păcatelor în faţa luiDumnezeu prin preotul duhovnic, pentru ca la sfârşitul acestei călătorii să fimvrednici de întâlnirea cu Mântuitorul Iisus Hristos, Cel Înviat.

La sfârșitulslujbei, credincioșii prezenți au primit binecuvântare de la părintele stareț.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...