Voluntarii Protopopiatului Slobozia alături de pelerini

Vineri, 3 noiembrie 2017, voluntarii Protopopiatului Slobozia, coordonați de Biroul de Asistență Socială, tineri voluntari din Grupul de Cateheză „Doar noi?” al Parohiei Amara I și din cadrul parohiilor din municipiul Slobozia, au participat la procesiunea organizată cu ocazia hramului Mănăstirii „Sfinții Voievozi” din Slobozia.

După ce s-au rugat la Sfânta Icoană făcătoare de minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Rohia, voluntarii au oferit pelerinilor ceai cald, fursecuri, gogoși, cozonac și prăjituri, puse la dispoziție de comitetele filantropice ale parohiilor: Sfântul Gheorghe, Sfântul Dumitru, Sfântul Ilie, Sfântul Evanghelist Matei, Cuza Vodă, Buna Vestire, Bora, Capela Spital, Slobozia Nouă I și Slobozia Nouă II din cadrul Protopopiatului.

A consemnat Pătrașcu Anastasia, asistent social Protopopiatul Slobozia
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...