Alături de pelerini

Miercuri, 19 aprilie 2017, cu ocazia hramului Mănăstirii „Sfinții Voievozi” din municipiu, voluntarii Protopopiatului Slobozia, elevi de la Liceul de Arte „Ionel Perlea”, coordonați de părintele paroh Clementin Matache și din grupul de cateheză „Doar noi?” al Parohiei Amara I, coordonați de preoții Cristi Gavrilă și Emilian Petre, au oferit pelerinilor care au venit să se închine la Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Agapia Nouă, ceai cald, fursecuri, cozonac, gogoși și prăjituri, puse la dispoziție de comitetele filantropice ale parohiilor din municipiul Slobozia.

Activitatea face parte din proiectul „Voluntariatul ne face mai buni”, coordonat de părintele protopop Ionuț Butu, părintele secretar Laurențiu Cioranu și asistentul social și se desfășoară în contextul „2017 – Sfânta Liturghie, izvor de iubire și libertate în lumea contemporană”.

A consemnat Anastasia Pătrașcu, asistent social Protopopiatul Slobozia.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...