Voluntarii Protopopiatului Slobozia alături de pelerini

Vineri, 4 noiembrie 2016, voluntarii Protopopiatului Slobozia, coordonați de Biroul de Asistență Socială și tineri voluntari din Grupul de Cateheză „Doar noi?” al Parohiei Amara I au participat la procesiunea organizată cu ocazia hramului Mănăstirii „Sfinții Voievozi” din Slobozia.

După ce s-au rugat la Sfânta Icoană făcătoare de minuni a Maicii Domnului de la Mănăstirea Nicula, voluntarii au oferit pelerinilor ceai cald, fursecuri, gogoși, cozonac și prăjituri, puse la dispoziție de comitetele filantropice ale parohiilor din municipiul Slobozia.

A consemnat Anastasia Pătrașcu, asistent social Protopopiatul Slobozia.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...