Mănăstirea Sfinții Voievozi din Slobozia a avut prezență chiriarhală

Duminică, 28 august 2016, a X-a dupăRusalii, Preasfinţitul Părinte Vincenţiu a participat la Sfânta Liturghiesăvârșită la Mănăstirea „Sfinții Voievozi”, din municipiul Slobozia.Sub protia preacuviosului părinte arhimandrit Rafail, vicar eparhial, auslujit preacucernicii părinți consilieri Daniel Florin Enașcu, Florin Ionescuși Marius Gabriel Purcărea și cuvioși părinți ai mănăstirii.

La momentul predicii Preasfinţitul Părinte Episcop Vincenţiu a vorbitdespre minunea vindecării copilului lunatic, despre sinergismul divino-uman înlucrarea de mântuire a omului.

După Sfânta Liturghie a binecuvântat credincioşii prezenţi la Mănăstirea„Sfinţii Voievozi” din Slobozia.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...