A doua zi de Crăciun la Mănăstirea „Sfinții Voievozi” din Slobozia

Sâmbătă, 26 decembrie 2015, când Biserica Ortodoxă prăznuiește SoborulMaicii Domnului, Preasfinţitul Părinte Vincenţiu a participat la SfântaLiturghie săvârșită la Mănăstirea „Sfinții Voievozi”, din municipiul Slobozia.

Sub protia preacuviosului părinte arhimandrit Rafail, vicar eparhial, auslujit preacucernicul părinte consilier Florin Ionescu și cuvioși părinți aimănăstirii.

La momentul predicii Preasfinția Sa a vorbit credincioșilor prezenți despreminunea și darul Nașterii Mântuitorului Iisus Hristos în ieslea din BetleemulIudeii, îndemnând credincioșii să urmeze exemplul Mântuitorului și să devinăoameni, asemenea lui Dumnezeu-Fiul.

După Sfânta Liturghie a binecuvântat credincioşii prezenţi la Mănăstirea„Sfinţii Voievozi” din Slobozia.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...