Participare la Sfânta Liturghie la Mănăstirea Slobozia

Duminica, 28 iunie2015, Preasfinţitul Părinte Vincenţiu a participat la Sfânta Liturghie oficiatăla Mănăstirea „Sfinţii Voievozi” din municipiul Slobozia.

În cuvântul deînvăţătură adresat credincioşilor prezenţi, Preasfinţia Sa a vorbit despreputerea credinţei în Iisus Hristos, ca fiu al lui Dumnezeu și Mântuitor. Avândexemplul credinţei și smereniei sutaşului care s-a rugat pentru sănătateaslujitorului său, să-L mărturisim pe Mântuitorul Hristos ca Dumnezeu, Proniatoral vieţii noastre și Tămăduitor Suprem și să vestim cu voce tare binele pe careDumnezeu, prin Mântuitorul Iisus Hristos îl face clipă de clipă vieții noastre.

A binecuvântatşi credincioşii prezenţi la Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfinţii Voievozi”din Slobozia.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...