Prohodul Maicii Domnului și Liturghie la Mănăstirea Slobozia

Sărbătoarea Adormiri Maicii Domnului, reprezintă pentru credincioși nu doar un moment de importanţă religioasă, ci şi de comuniune şi credinţă manifestată prin iubire duhovnicească.

În seara de 14 august 2014, mulţime de credincioşi au participat împreună cu soborul de slujitori de la Mănăstirea „Sfinții Voievozi” din Slobozia, avându-l în frunte pe preacuviosul părinte arhimandrit Rafail, starețul mănăstirii și vicar eparhial la slujba Vecerniei cu Litie şi Prohodul Maicii Domnului.

La finalul slujbei, preacuviosul părinte arhimandrit Rafail, starețul mănăstirii și vicar eparhial a vorbit credincioşilor despre importanţa ajutorului primit de la Maica Domnului, precum şi trăirea credincioşilor în duhul credinţei şi a dragostei.

Bucuria slujirii în comuniune s-a continuat a doua zi la marele praznic al Adormirii Maicii Domnului când soborul de slujitori au săvârșit slujba Sfintei Liturghii.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...