Participare la Sfânta Liturghie la Mănăstirea Slobozia

Luni, 21 aprilie 2014, Preasfinţitul Părinte Vincenţiu a participat la Sfânta Liturghie oficiată la Mănăstirea „Sfinţii Voievozi” din municipiul Slobozia.

În cuvântul de învăţătură, Preasfinţia Sa a explicat înţelesul duhovnicesc al pericopei evanghelice a zilei şi a vorbit despre mărturisirea de credință pe care o facem prin salutul pe care-l folosim în aceste zile: „Hristos a înviat! – Adevărat a înviat!”, ca unii care am fost părtaşi Învierii Mântuitorului, ca fii ai lui Dumnezeu, născuţi în Duhul Sfânt prin Învierea lui Hristos.

A binecuvântat credincioşii prezenţi la Sfânta Liturghie la Mănăstirea „Sfinţii Voievozi” din Slobozia.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...