Un grup de pelerini din Eparhia noastră primiți de către Preafericitul Ieronim, Arhiepiscopul Atenei și al întregii Elade

În perioada 01- 05 aprilie 2014, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, preacuviosul părinte vicar Rafail Mîț, însoțit de maica stareță Varvara și un grup de maici de la Mănăstirea Plătărești au vizitat mănăstirile din Grecia: mănăstirile Sfântul Spiridon și Sfânta Teodora din Corfu, Mănăstirea Sfântul Patapie din Corint, Mănăstirea Sfântul Ioan Rusu din Chalkida, Mănăstirea Kato Xenia și multe alte locuri binecuvântate.

Tot în această perioadă, grupul de pelerini a fost primit și binecuvântat de către Preafericitul Ieronim, Arhiepiscopul Atenei și al întregii Elade.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...