Sfinţirea troiţei de lemn de la mănăstirea Tăriceni

Luni, 26 august 2013, Preasfinţitul Părinte Episcop Vincenţiu a cercetat obştea mănăstirii Tăriceni şi a sfinţit troiţa de lemn, ctitorie a familiei Nicolae şi Nicoleta Dragu, ridicată în apropierea bisericii mănăstirii. Din sobor au făcut parte preacuviosul părinte arhimandrit Rafail Mîţ, preacucernicul părinte Ramon Eugen Ilie, Protopop de Călăraşi şi preoţi din Protopopiatul Lehliu.

Cu acest prilej Preasfinţia Sa a rostit cuvânt de învăţătură, mulţumind ctitorilor pentru jertfa adusă lui Dumnezeu şi a binecuvântat credincioşii prezenţi.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...