Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil – modele de ascultare

Miercuri, 7 noiembrie 2012, la Mănăstirea Sfinţii Voievozi din Slobozia, Biroul de Asistenţă Socială al Protopopiatului Slobozia, a desfăşurat acţiunea: „Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil – modele de ascultare”, în cadrul căreia părintele Constantin Pătraşcu de la Parohia Sf. Dumitru, Protopopiatul Slobozia, a vorbit celor 20 copii – beneficiari ai programelor socio-educative derulate de Protopopiatul Slobozia, despre Sfinţii Îngeri, ascultare şi hramul Mănăstirii.

De asemenea, copii s-au rugat la icoana făcătoare de minuni a Maicii Domnului, adusă de la Mănăstirea Floreşti, Episcopia Huşilor, cu ocazia hramului Mănăstirii Sfinţii Voievozi, Slobozia.

Biroul de Asistenţă Socială a oferit tuturor copiilor dulciuri, iconiţe şi metanii, iar celor care poartă numele Sfinţilor Arhangheli mici daruri de ziua onomastică.

A consemnat Anastasia Pătraşcu, asistent social, Protopopiatul Slobozia
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...