Şedinţă de lucru a Permanenţei Consiliului Eparhial

Miercuri, 12 septembrie 2012, a avut loc şedinţa de lucru a Permanenţei Consiliului Eparhial, sub preşedinţia Preasfinţitului Părinte Episcop Vincenţiu, având pe ordinea de zi măsuri pentru îmbunătăţirea activităţii pastoral-misionare şi administrativ – patrimoniale a parohiilor, mănăstirilor şi protopopiatelor din cuprinsul Episcopiei noastre.

Preacucernicul părinte Badea Gabriel, directorul Seminarului Teologic Liceal Ortodox “Sfântul Ioan Gură de Aur” Slobozia a prezentat programul de luni, 17 septembrie 2012, pentru deschiderea anului şcolar, unde Preasfinţia Sa va fi înconjurat de toţi membrii Permanenţei Consiliului Eparhial.

S-a aprobat ca în data de 27 septembrie 2012, să fie convocată Adunarea Generală a membrilor CAR a Episcopiei Sloboziei şi Călăraşilor.

Preacucernicul părinte Manuel Rusu, Consilier Cultural, a prezentat concluziile privind desfăşurarea etapei de evaluare a Proiectului – stagiu de formare pentru preoţii din Episcopia Sloboziei şi Călăraşilor, ediţia a II-a, Propovăduire la timpul prezent.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...