Duminica dinaintea Înalţării Sfintei Cruci

09 septembrie 2012, în Duminica dinaintea Înalţării Sfintei Cruci, preacuviosul părinte stareţ Arhimandritul Rafail, exarhul Mănăstirilor şi Schiturilor din cadrul Episcopiei Sloboziei şi Călăraşilor a săvârşit Sfânta Liturghie la Mănăstirea “Sfinţii Voievozi” din Slobozia, înconjurat de un sobor de preacuvioşi părinţi şi diaconi. Răspunsurile la strană au fost date de corul de călugări şi fraţi al mănăstirii.

Cuvântul de învăţătură la pericopa evanghelică a zilei a fost spus de Preasfinţitul Părinte Episcop Vincenţiu, care a participat la Sfânta Liturghie.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...