Corala Sfântul M. Mc. Mina – Concert de muzică sacră la Mănăstirea Sfinţii Voievozi din Slobozia

Sâmbătă, 5 Mai 2012, ora 19.30, la Mănăstirea „Sfinţii Voievozi” din Slobozia, a avut loc cea de a II-a ediţie a Concertului de muzică sacră, organizat de Episcopia Sloboziei şi Călăraşilor, Consiliul Judeţean Ialomiţa şi Centrul Cultural UNESCO "Ionel Perlea" – Ialomiţa, cu binecuvântarea şi prezenţa Preasfinţitului Părinte Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor.

La acest eveniment artistic au evoluat magistral în faţa distinsului auditoriu: Corala "Sfântul Mare Mucenic Mina" a Protopopiatului Slobozia, dirijată de PC Pr. Cătălin Stanciu, soprana Bianca Manoleanu şi baritonul Cătălin Toropoc.

Concertul de muzică sacră a încununat în mod sublim Festivalul şi Concursul Naţional de Interpretare a Liedului "Ionel Perlea", ediţia a XXI-a, organizat de Consiliul Judeţean Ialomiţa şi Centrul Cultural UNESCO "Ionel Perlea" – Ialomiţa.

A consemnat Pr. Andrei – Gabriel Ghiaur.
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...